Most users ever online was 146 on Sat Aug 22, 2020 9:01 pm




Reply to topic  [ 58 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
X-enduro festival Iasi 3-4nov 2012 
Author Message
User avatar

Joined: Tue Feb 22, 2011 7:28 pm
Posts: 534
Location: Iasi
Moto: Suzuki V-Strom DL 1000; KTM 350 EXC
Post Re: X-enduro festival Iasi 3-4nov 2012
O prima fotografie din ziua 2 :)


Attachments:
x-enduro-ziua 2.JPG
x-enduro-ziua 2.JPG [ 200.71 KiB | Viewed 5572 times ]

_________________
Nu lua asa in serios viata, la urma urmei oricum nu scapi viu din ea!
Mon Nov 05, 2012 1:07 pm
Profile YIM
User avatar

Joined: Fri Feb 11, 2011 9:14 pm
Posts: 408
Location: iasi
Post Re: X-enduro festival Iasi 3-4nov 2012
A fost bine...
Multumit de vreme ... ca altfel era un chin.
Numar mare de concurenti...
Traseele..potrivite in ambele zile dar ma asteptam la unul mai lung duminica cu mai putine ture ...
Il inteleg pe deplin pe Sorin ...am patit-o si eu la randu meu.

am sa urc si eu peste cateva zile filmele ...
mi-a placut tripla posetare din poza de sus pe care am prinso si eu pe pelicula.

apreciez ca cei de la A s-au tinut de traseu ...
iar pt B... data viitoare tineti traseul... ca nu-i frumos (pt cine e cazu).

ps: :oops: am facut o ditamai prostia si am sters din greseala filmarile din prima zi... dar intr-un final am reusit sa recuperez mare marte din ele...


Mon Nov 05, 2012 4:01 pm
Profile
Site Admin
User avatar

Joined: Fri Feb 11, 2011 5:40 pm
Posts: 1661
Location: Iasi -Romania
Moto: XTrainer
Post Re: X-enduro festival Iasi 3-4nov 2012
imi asum vina pentru traseu, pentru lipsa de oameni in organizare DAR nu imi asum vina ca voi v-ati "suntat" traseul INTRE VOI, VOI va pacaliti intre VOI

traseul a fost marcat bine, ce a facut fiecare si cum a facut el stie mai bine

mai astept critici, ca sa am de unde invata pentru la anu ;)

_________________
Cele mai bune preturi la piese, consumabile si accesorii moto: BETA, KTM, YAMAHA, HONDA, Suzuki, Kawasaki.
Echipament Enduro, Motocross
Tel. 0721 53 53 77


Mon Nov 05, 2012 4:44 pm
Profile YIM WWW

Joined: Wed Jul 20, 2011 12:15 pm
Posts: 5
Location: iasi
Post Re: X-enduro festival Iasi 3-4nov 2012
salutare enduristilor X si/sau mai putin X-isti :)
as vrea si eu sa stiu unde s-au postat clasamentele (daca s-au postat)... sa vad si eu care si cum s-a situat (evident in afara persoanei mele, care s-a "descurcat" cu brio in coada clasamentului la A :))))) )
merci


Mon Nov 05, 2012 7:23 pm
Profile
User avatar

Joined: Fri Feb 11, 2011 9:14 pm
Posts: 408
Location: iasi
Post Re: X-enduro festival Iasi 3-4nov 2012
Mirra wrote:
A fost bine...
Multumit de vreme ... ca altfel era un chin.
Numar mare de concurenti...
Traseele..potrivite in ambele zile dar ma asteptam la unul mai lung duminica cu mai putine ture ...
Il inteleg pe deplin pe Sorin ...am patit-o si eu la randu meu.

am sa urc si eu peste cateva zile filmele ...
mi-a placut tripla posetare din poza de sus pe care am prinso si eu pe pelicula.

apreciez ca cei de la A s-au tinut de traseu ...
iar pt B... data viitoare tineti traseul... ca nu-i frumos (pt cine e cazu).

ps: :oops: am facut o ditamai prostia si am sters din greseala filmarile din prima zi... dar intr-un final am reusit sa recuperez mare marte din ele...




Rectific ... pt ca multi pot interpreta altfel
Fiecare are niste asteptari dar pe propriul gust.
Unuia ii place forestieru si vrea traseu intins.... altuia ii place trialul si vrea obstacole dificile.
Unul vrea sa se distreze si sa socializeze ... altu vrea competitie la sange si competivitate pe masura.
Nu le prea poti avea pe toate... la o astfel de actiune.... care defacpt e un compromis intre toate cele.

La cu Concurs ai oficiali, reguli stricte si competivitate.
La o Prieteneasca ai distractie si vii sa te simti ghini.

M-am referit ca am patit si eu ca Sorin dar nu la aceasta actiune. la alte actiuni.
Si ca ex la o etapa la Bacau am avut mari asteptari si, la fel ca sorin am vrut sami vad nivelu de performanta. dar am fost dezamagit la fel din cauza ca au modificat traseul si nr ture in timpu competitie , lucru ce nu mi sa parut corect ...si in timp ce eu faceam traseu complet de A altii erau mai sus in clasament cu mai putine bucle parcurse. Dar asta pe bani destul de mult vreo 400lei inscrierea si pagube la moto inca pe atat.
Mi-au trecut frustrarile si am inteles ca pana sa castigi trebuie sa pierzi mult mai mult.

Am suntat si eu 3 metri la stancile alea (se vede cum ma cearta alex in clip min 4:00) dar nu ma simt vinovat din cauza circumstantelor de acolo respectiv trasa pe care am aleso eu era defapt trasa de acu 2ani la concurs(anu trecut nam fost la concurs), nu era interzisa cu banda, am impins acolo motoru la fel de mult ca ceilalti din groapa, in groapa era plin si ocupate pozitiile, iar dupa bolovani era cineva cu motoru intins pe jos odihninduse pe care a trebuit sal ocolesc prin stg prin alti bolovani ... si ca timp am trecut la fel de greu ca cei din groapa.

Eu sunt multumit, nu am avut asteptari la vreo pozitie in clasament, am venit sa sa simt bine si sa ne mai vedem intre noi. Probabil asa ar trebui si pt voi sa fie.
Asa ca tinand cont de circumstantele de acum nu ar trebuie sa se supere nimeni asa tare.

Referitor la competivitate si nivel de performanta.
Am filmat integral traseul de A cat si B... (a2 zi)... cine doreste sa-si masoare skill-ul si performanta...poate de ex la urmatoarea iesire sa merga si isi cronometreaza tura si face comparatie cu timpul din clipurile pe care le voi posta mai acus. comparatie nu intre mine si voi ...ci intrecei de la B care au fost dezamagiti. (in filmare nu s-a mers in stil competitie).


Mon Nov 05, 2012 9:37 pm
Profile
Site Admin
User avatar

Joined: Fri Feb 11, 2011 5:40 pm
Posts: 1661
Location: Iasi -Romania
Moto: XTrainer
Post Re: X-enduro festival Iasi 3-4nov 2012
ceva fimulete de la oameni care au stat pe traseu




_________________
Cele mai bune preturi la piese, consumabile si accesorii moto: BETA, KTM, YAMAHA, HONDA, Suzuki, Kawasaki.
Echipament Enduro, Motocross
Tel. 0721 53 53 77


Mon Nov 05, 2012 11:01 pm
Profile YIM WWW

Joined: Tue Feb 15, 2011 11:53 pm
Posts: 230
Post Re: X-enduro festival Iasi 3-4nov 2012
Mirra are dreptate in mare parte dar nu total. Ce zice el se aplica la 'prieteneasca' intre noi dar cand inviti concurenti din afara trebuie sa le asiguri un minim. Si ca sa spun asa, la ce ma astept eu daca ma duc la o prieteneasca-concurs?
1. traseu bine marcat - sa nu umblu de nebun prin padure;
2. arbitraj fair-play - ptr ca pina la urma e un 'concurs';
3. ceva de mancare la sfarsit - ptr ca nu am grija sa-mi iau mancare la mine si nici nu stau atunci rupt de oboseala sa caut sa-mi cumpar de mancare.

Cand sunt 'acasa' nu am mare pretentie la ce-am enumerat mai sus ptr ca ma descurc mai usor dar daca merg in alta parte as avea nevoie macar de aceste lucruri.

Na, acu si Oreste si-a facut 'mea culpa' si stie unde s-a gresit si la anul trebuie sa iasa mai bine desi o vorba inteleapta spune: "decat sa inveti din greselile tale mai bine inveti din greselile altora".

Dar in final vremea a tinut cu noi, traseele scurte dar solicitante, ne-am vazut cu prieteni cu care ne-am mai intalnit la alte concursuri sau prietenesti. Chiar ma bucur ca ne-au onorat cu prezenta.
Seara faina la toti !!!


Mon Nov 05, 2012 11:03 pm
Profile
Site Admin
User avatar

Joined: Fri Feb 11, 2011 5:40 pm
Posts: 1661
Location: Iasi -Romania
Moto: XTrainer
Post Re: X-enduro festival Iasi 3-4nov 2012
pentru cel mai tanar participant se va oferi "Inchiere consola X-box 360 cu 2 jocuri la alegere pt 3 zile" oferita de

Gamer PointImage

_________________
Cele mai bune preturi la piese, consumabile si accesorii moto: BETA, KTM, YAMAHA, HONDA, Suzuki, Kawasaki.
Echipament Enduro, Motocross
Tel. 0721 53 53 77


Mon Nov 05, 2012 11:15 pm
Profile YIM WWW

Joined: Wed Jul 20, 2011 12:15 pm
Posts: 5
Location: iasi
Post Re: X-enduro festival Iasi 3-4nov 2012
....era banda acolo mira :)...si-mi cer scuze ca te-am "certat" ;)...daca ai sa urmaresti filmarea ai sa vezi ca am apreciat cu doi de "bravo" (4.35 si 4.39), felul tehnic in care ai trecut pe langa mine :))...
in rest...fiecare cum stie mai bine ;)


Mon Nov 05, 2012 11:46 pm
Profile

Joined: Mon Nov 05, 2012 6:00 pm
Posts: 2
Post Re: X-enduro festival Iasi 3-4nov 2012
Cum am zis si la fata locului eu fac plangere la FRM iancu a trisat o depasit neregulamentar la fel si mira a trecut pe langa mine unde era semnu clar depasirea interzisa si vapi trebuia descalfificat ca nu o dat buna ziua and ne am intalnit la rapa din padure :))
hai noroc si la mai mare
o fo bine si la anu o sa fie loc si de mai mult bine
multumesc la organizatori si la toti baietanii care mi au scurmat noroi in casca :))


Tue Nov 06, 2012 12:29 am
Profile
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 58 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB Group.
Interfata mindfreak.ro Toate drepturile sunt rezervate