Most users ever online was 146 on Sat Aug 22, 2020 9:01 pm




Reply to topic  [ 34 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4  Next
X-ENDURO FESTIVAL 2011 5-6n0v 
Author Message

Joined: Sat Sep 10, 2011 12:01 pm
Posts: 107
Post Re: X-ENDURO FESTIVAL 2011 5-6n0v
Buna seara.Vad ca nimeni nu spune nimic despre evenimentul care a trecut si ar fi pacat sa ramana asa::stiu ca la noi va ramane in minte;; dar ma gandesc la cei din alte parti si intra la noi pe forum.Am sa incerc sa fac
o recenzie din prisma spectatorului,mecanicului,ajutorului la urcare sau ce am fost eu acolo in fine un semicunoscator.am sa pun note ca la fiica-mea la scoala ca tot sunt obisnuit.deci incep cu
FOARTE BINE:
Organizatorului de traseu Oreste care intrun timp f scurt cu putine mijloace a facut un traseu foarte frumos si foarte greu din spusele la cunoscatori.
Castigatorilor , Babes Cristi la clasa A care a aratat a se poate face performanta acceptabila la orice varsta cu antrenament si tenacitate,un exemplu de urmat pentru noi toti si respectiv Ionut Savin care a aratat ca se poate castiga si cu un motor din 1900 toamna dar iarasi aici cu foarte multa ambitie,pentru ca antrenament si experienta nu are deloc un alt exemplu de urmat pt noi toti.
F.B. cu FELICITARI acord tuturor participantilor atat la clasa A cat si la B
F.B. cu RESPECT celor care au facut 5 ture sambata la clasa A,in special Vapi care cu ocazia asta a scapat de bilele negre care le avea la mine.
F.B.locatiei respectiv HAMAC. asa ceva ca locatie vezi doar in cluburi private pe afara.Totul pus la punct si discretie maxima:: cel putin asta am observat eu:: de revenit.

BINE

SEMNALIZAREA TRASEULUI, slaba in unele zone dar de vina a fost timpul si lipsa de personal banuiesc ca Oreste a facut totul aproape de unul singur.DE SCUZAT.
ARBITRII.Partial neinformati despre atributiile lor si mai ales de importanta lor in punctele cheie ale traseului.DE SCUZAT.Lipsa de fonduri si de personal cu experienta.
PARTIALA PASIVITATE A SPECTATORILOR. In cross nu ai voie sa ajuti concurentii dar in enduro nu este nici o limita.

SUFICIENT
CONCURENTILOR CARE AU ABANDONAT TRASEUL FARA UN MOTIV TEHNIC, MECANIC SAU FIZIC DE NEREMEDIAT.Sportul in sine inseamna a-ti depasi depasi limitele fizice si psihice.Orice disensiune de oricare fel se puteau rezolva dupa aceea.
CONCURENTILOR FARA FAIR PLAY.Contrar tuturor teoriilor, enduro si mai ales cel practicat de noi la nivelul nostru este un sport de echipa,de grup de socializare .Sunt niste reguli nescrise care trebuiesc respectate::de exemplu nu poti inlatura un coleg de pe traseu ca sa treci tu sau nu poti sa treci pe langa un coleg aflat sub motor fara ai da un minim de ajutor.
STABILIREA NUMARULUI DE TURE SAMBATA.sambata la clasa B se stabilise la inceput O TURA,mai apoi cineva la finis a mai dat drumul la o tura fara a o cronometra cineva in prealabil pe prima.Fiecare concurent are propria personalitare ca merge mai bine sau mai rau,fiecare concurent baga cel putin o suta de euro la o intrunire organizata,fiecare concurent merita respectul cuvenit pentru efortul pe care-l faqce pentru a participa.A NU SE REPETA PE VIITOR.
CONCURENTILOR DE LA BOTOSANI.Care a crezut ca enduro se face in spatele blocului pe o roata pe trotuar,fara casca,si care face-au enduro doar inainte si dupa cursa ,doar pe langa traseu si doar fara casca si doar printre spectatori.UN EXEMPLU DEMN DE NEURMAT.Asta o remediez eu cu prima ocazie.

INSUFICIENT.
Celor care nu stiu sa respecte ,Sportul,Grupul ,Socializarea,Spectatorii,si Evenimentul in sine la care au luat parte.


Asta e parerea mea si repet a mea.Eventualele contradictii va rog sa le etalati in termeni civilizati fara vulgaritati sau ironii neconstructive.
Inca o data respect pt ce a facut Oreste,nu-l cunosc prea bine ca persoana si nici nu ma intereseaza atata timp cat face trasee din ce in ce mai tari .Pentru mine practic este un profesionist in circuite de enduro,dar teoretic nu este decat un initiator al unui club de enduro .Astept TOPIC cu acest subiect,cel putin accuma iarna cand avem mai mult timp.Inca odata felicitari tuturor participantilor.Cu respect.


Tue Nov 08, 2011 10:38 pm
Profile

Joined: Tue Feb 15, 2011 11:53 pm
Posts: 230
Post Re: X-ENDURO FESTIVAL 2011 5-6n0v
Mie cel mai mult mi-a placut moto-ul concursului, vorbe pe care le-am auzit de la fiecare concurent:
"Oreste, tot traseul m-am gandit numai la tine ... si ieri si azi" :))


Tue Nov 08, 2011 11:39 pm
Profile
Site Admin
User avatar

Joined: Fri Feb 11, 2011 5:40 pm
Posts: 1661
Location: Iasi -Romania
Moto: XTrainer
Post Re: X-ENDURO FESTIVAL 2011 5-6n0v
vapi wrote:
Mie cel mai mult mi-a placut moto-ul concursului, vorbe pe care le-am auzit de la fiecare concurent:
"Oreste, tot traseul m-am gandit numai la tine ... si ieri si azi" :))

de apreciat, ganditi-va ca altii nu au un Orestte

cum am vrut sa spun inainte de a incepe concursul dar mi s-a taiat "intro-ul"...

Multumesc la toata lumea pentru prezenta, pentru mine inseamna foarte mult, inseamna ca nu muncesc in zadar si voi incerca pe viitor sa fie din ce in ce mai bine


@ iacobnino

multumesc sincer de aprecierile venite din partea ta ;)
iti raspund simplu:
atunci cand te vei duce la un concurs unde vei plati 300/400lei inscrierea + 20euro licienta+20 euro vizita medicala vei putea avea pretentii de profesionalism de la toata lumea organizator sau arbitru

la partea cu cei care m-au ajutat nu cred ca o stii si NU esti in masura sa judeci un arbitru care a stat in frig 2 zile la punct fix, unii dintre ei ma ajuta an de an, asta insemna PRIETENIE

restul criticilor sunt binevenite pentru ca oricum nicodata nu o sa poti face ceva perfect, INSA poti impaca pe majoritatea...asta conteaza cel mai mult


PS 1 iacobnino ti-am editat putin partea de jos din textul tau pentru ca sunt lucruri care le vorbim in privat sau la iesirile noastre
PS 2 sambata la B trebuia 1 tura insa Alex era la finish si a zis el 2, eu nefiind acolo, omu si-a cerut scuze nestiind ce vorbisem noi inainte
fie vorba intre noi 1 tura era PREA USOR si pan' la urma au fost bine :twisted:

_________________
Cele mai bune preturi la piese, consumabile si accesorii moto: BETA, KTM, YAMAHA, HONDA, Suzuki, Kawasaki.
Echipament Enduro, Motocross
Tel. 0721 53 53 77


Wed Nov 09, 2011 9:42 am
Profile YIM WWW

Joined: Tue Feb 15, 2011 11:53 pm
Posts: 230
Post Re: X-ENDURO FESTIVAL 2011 5-6n0v
Chiar m-am gandit ca baietii si fetele care au fost arbitrii au facut-o din prietenie si vreau sa le multumesc pentru asta.
Daca ne-am implica mai multi am mai satisface si pretentii mai mari dar pentru un om care s-a descurcat singur a iesit bine. Cred ca daca ar fi avut timp mai mult, Oreste ar mai fi lungit traseul si cu niste urcari, coborari si mai reducea din nr de ture :).
5 ture la A mi s-au parut criminale deci doua mai scurte la B n-ar trebui sa fie o problema. Pina la urma nu-i asa mare diferenta intre ce-i care au concurat la A si la B.
Sa ne vedem sanatosi la urmatoarea editie !!! Pina atunci ne mai antrenam :)


Wed Nov 09, 2011 10:51 am
Profile

Joined: Sat Sep 10, 2011 12:01 pm
Posts: 107
Post Re: X-ENDURO FESTIVAL 2011 5-6n0v
Trebuiau 3 ture la classaB si sambata si duminica.Se puteau face.Am pus SUFICIENT la incurcatura creata nu la faptul ca au fost facute DOUA TURE.


Wed Nov 09, 2011 11:37 am
Profile

Joined: Wed Feb 16, 2011 1:57 pm
Posts: 222
Post Re: X-ENDURO FESTIVAL 2011 5-6n0v
Mie mi-a placut :D


Wed Nov 09, 2011 7:51 pm
Profile

Joined: Sat Sep 10, 2011 12:01 pm
Posts: 107
Post Re: X-ENDURO FESTIVAL 2011 5-6n0v
https://picasaweb.google.com/1083345734 ... oOOn_2JqAE


Wed Nov 09, 2011 10:45 pm
Profile

Joined: Fri Feb 11, 2011 8:34 pm
Posts: 462
Post Re: X-ENDURO FESTIVAL 2011 5-6n0v
multumim iacobnino pt link, au fost surprinse niste momente extraordinare( cea mai tare, poza 74), dar haideti si ceilalti care ati mai avut aparate p-acolo!


Fri Nov 11, 2011 8:25 pm
Profile YIM
Site Admin
User avatar

Joined: Fri Feb 11, 2011 5:40 pm
Posts: 1661
Location: Iasi -Romania
Moto: XTrainer
Post Re: X-ENDURO FESTIVAL 2011 5-6n0v
eu voi lipsi 2 sapt din tarisoara noastra draga, cand ma intorc ma ocup de poze si filme :)

_________________
Cele mai bune preturi la piese, consumabile si accesorii moto: BETA, KTM, YAMAHA, HONDA, Suzuki, Kawasaki.
Echipament Enduro, Motocross
Tel. 0721 53 53 77


Fri Nov 11, 2011 10:13 pm
Profile YIM WWW
User avatar

Joined: Sat Feb 12, 2011 9:36 pm
Posts: 125
Location: Iasi
Moto: Sherco 4.5i
Post Re: X-ENDURO FESTIVAL 2011 5-6n0v
Cateva fotografii de la tipul cu atv-ul (Catalin)care a troliat din mocirla pe...unii ca mine :oops: :D

Enjoy

https://picasaweb.google.com/1052241144 ... stival2011

_________________
powered by Endurance


Sat Nov 12, 2011 1:12 pm
Profile YIM
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 34 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4  Next

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB Group.
Interfata mindfreak.ro Toate drepturile sunt rezervate